Salon to serce mieszkania. Tu odpoczywasz po ciężkim dniu pracy, oglądasz ulubiony serial z rodziną czy omawiasz ważne kwestie z przyjaciółką przy kawie. Wybór mebli do salonu powinien uwzględniać codzienne rytuały, ulubione czynności i sposób spędzania wolnego czasu.

Urządzanie wygodnego salonu można zacząć od sofy czy narożnika – warto uwzględnić dodatkowo funkcję spania dla gości. Rozkładana kanapa pomoże również w utrzymaniu porządku – dzięki pojemnikowi na pościel. Komplet wypoczynkowy można uzupełnić o fotel z podnóżkiem – wyznaczając komfortową strefę dla wielbicieli czytania. Równie dobrze sprawdzi się w tej roli fotel bujany. A na chwilę odświeżającej drzemki można zawsze pozwolić sobie na szezlongu. Ława czy stolik kawowy dopełnią wizję przyjemnego odpoczynku przy kawie.

Meble do salonu pozwolą również na stworzenie strefy kinomana. Kino domowe wymaga nowoczesnych rozwiązań – nawet jeśli Twój telewizor powiesisz na ścianie, to szafka pod telewizor pozwoli przechować płyty, kable czy zapasowego pilota. Do kompletu mogą przydać się również półki na książki. Zabudowana szafka pozwoli ukryć wszystkie potrzebne podręczne rzeczy, które jednak nie powinny być na widoku. Rozwiązaniem może tu okazać się nowoczesna meblościanka, która tylko z nazwy kojarzy się z przeszłością. Nietypowe kształty, ciekawe rozwiązania, spora powierzchnia przechowywania – wszystko te cechy gwarantują doskonały efekt końcowy.

W większym salonie można wyznaczyć również strefę oficjalną: stół i krzesła – przydadzą się przy większej liczbie gości a także umożliwią wspólne spotkania przy posiłkach.

Jeśli poszukujesz rozwiązań, które pozwolą utrzymać porządek – nie zapomnij o komodzie. Duże, głębokie szuflady rozwiążą problem zbyt małej szafy czy braku garderoby.